top of page

TARİHÇEMİZ

 

     Armada Metal, mutfak akseuarları ve tencere sapları  üreten bir şirketidir.Ana ürünler, tencere ve tavalar  için kulplar ve kapaklardır.  Şirket   ayrıca Paşabahçe Cam Sanayi ve Tic. Ltd. ile işbirliği yapan borosilikat cam kapağının tek distribütörü ve ortak yatırımcısıdır.

     Armada Metal, üç nesil üretim tecrübesini, mutfak ekipmanları üreterek müşterilerine taşımaktadır.     Armada Metal 1972 yılında otomotiv   sektöründe üretimde bir adım atmıştı. 1989 yılında şirket, pişirme gereçleri için kulplar, kapak kulpları ve kapaklar üretmeye başladı. Şirket   2004 yılında faaliyetlerini yeni bir tesis ve yeni bir şirket adıyla hızlandırmıştır. Kaliteli yaklaşım, zamanında teslimat ve müşteri memnuniyeti   politikası ile Armada Metal, kısa sürede Avrupa'nın önde gelen tencere üreticileri ile işbirliğine başlamıştır.

     Şu anda şirket, 180 çalışanı ve 6000 m2 üretim tesisi ile İstanbul’da en son üretim teknolojileri ile müşteri ihtiyaçlarına cevap vermektedir.   Armada Metal  pres, bakalit enjeksiyon, CNC , torna tezgahları ve polisaj hizmetleri ile mutfak ekipmanları üretimi ile yurtiçi ve yurtdışı   müşteri ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

     Armada Metal, müşterilerinin ihtiyaçlarına odaklı çözüm alternatifleri sunmakta,  yetkinlik ve yüksek kalite gerektiren butik ürünler   üretmekte ve coğrafi avantajları sayesinde hızlı teslimat imkanı sağlamaktadır.

bottom of page